Gabinet w domu – jak urządzić

Data dodania: 05.07.2016


Zmiany na współczesnym rynku pracy oraz dynamiczny rozwój nowych technologii pociągnęły za sobą szereg zmian dla pracowników i pracodawców. Jednym z nich jest bez wątpienia bardziej otwarte podejście do elastycznych form pracy i możliwości wykonywania obowiązków zawodowych w formie zdalnej. Jednak, aby takie rozwiązanie miało szanse bytu trzeba zadbać o odpowiednią aranżację domowej przestrzeni, która będzie sprzyjać kreatywnej i wydajnej pracy.

Podstawy do pracy

Urządzając domowy gabinet warto zacząć od wybrania optymalnego miejsca względem układu pomieszczeń, tak aby stworzyć sobie najlepsze warunki do wykonywania zawodowych obowiązków. Jeśli mamy do czynienia z domem jednorodzinnym dobrze jest wybrać takie pomieszczenie, które będzie oddalone od kuchni, pokoju dziecięcego czy salonu, w którym zazwyczaj czyha wiele dekoncertujących elementów. Najlepszym rozwiązaniem będzie urządzanie gabinetu w pokoju, który znajduje się na przykład w pobliżu sypialni – metraż nie musi być imponujący, ponieważ w większości przypadków stanowisko pracy dla jednej osoby nie wymaga zbyt dużo miejsca.

Wybierając kolory i materiały, które pojawią się w naszym gabinecie warto inspirować się rozwiązaniami stosowanymi przez profesjonalnych architektów. Wystarczy przejrzeć internetowe portfolio pracowni projektowej, takiej jak Studio AG. Ostatnio dominującym kolorem stosowanym we wnętrzach biurowych jest biel, która wizualnie powiększa pomieszczenie, pomaga się skoncentrować, a uzupełniana o inne akcenty kolorystyczne pozwala na różnorodne warianty aranżacji.

Biurowe wyposażenie

Podstawą efektywnej pracy jest odpowiednie wyposażenie. Zawody, które pozwalają na pracę w formie zdanej to głównie stanowiska związane z pracą przy komputerze. Zatem absolutnie niezbędne jest najlepsze wyposażenie wnętrza z poświęceniem szczególnej uwagi na dobrej jakości fotel biurowy, przestronne biurko oraz akcesoria do komputera, takie jak podkładki pod nadgarstki do myszki czy ergonomiczna klawiatura. Jeśli przyjdzie nam wybierać pomiędzy wygodą a wyglądem – postawmy na jakość, bo doświadczenia architektów wnętrz (na przykład z pracowni Studio AG) potwierdzają, że w kwestii aranżacji biura komfort pracy jest kwestią priorytetową.

Wszystko jasne

Ale na nic najlepsze wyposażenie, odpowiednia lokalizacja i wykończenie wnętrza, jeżeli nie zadbamy o oświetlenie. Z jednej strony trzeba pamiętać o kilku źródłach sztucznego oświetlenia, na zróżnicowanych poziomach i miejscach oraz o wykorzystaniu naturalnego źródła światła przez jak najlepsze wykorzystanie w tym celu okien.


Usługi architektów w dziedzinie aranżacji wnętrz budynków komercyjnych i przemysłowych poleca: studioag.pl

Sprawdź także nowoczesne schody drewniane do domu: schody-drewniane-wymiar.pl