Jak urządzić nowoczesne biuro?

Data dodania: 20.10.2016


Zgodnie z trendami współczesna architektura wnętrz wykracza daleko poza urządzanie domów i mieszkań. Obecnie z porad projektantów coraz częściej korzystają także właściciele firm oraz przedsiębiorstw. Odpowiednia aranżacja przekłada się nie tylko na atrakcyjnie wizualne wnętrze, ale buduje profesjonalny wizerunek marki i zapewnia optymalne warunki pracy. Oto kilka wskazówek na to jak urządzić nowoczesne biuro.

Oryginalne materiały wykończeniowe

Jedną z najbardziej widocznych zasad, jakie są wykorzystywane przy urządzaniu nowoczesnych przestrzeni biurowych jest wybór oryginalnych materiałów wykończeniowych. Projektanci chętnie stosują między innymi szkło, głównie w formie dużej ilości przeszkleń (zobacz: architekt Szczecin). Takie rozwiązanie ma kilka zalet – nie tylko nadaje współczesnego charakteru wnętrzu, zapewnia doskonały dostęp światła do pomieszczeń, ale też optycznie je powiększa.

Innym materiałem, jaki często pojawia się w nowoczesnym biurze jest drewno, stosowane nie tylko na podłodze czy jako meble. Efektownie prezentują się drewniane boazerie i dekoracje. Warto też pomyśleć o zastosowaniu do wykończenia wnętrza betonu, który podbija trendy architektury wnętrz, nawiązując do industrialnego stylu aranżacji.

Inteligentne technologie

W nowoczesnym biurze nie może zabraknąć równie innowacyjnych technologii. Dla wygody wszystkich pracowników coraz częściej stosuje się między innymi systemy podobne do tych znanych jako automatyka domowa. Takie urządzenia powiązane ze sobą w systemie inteligentnego zarządzania budynkiem pozwalają na skoordynowaną konfigurację ustawień poszczególnych instalacji w biurze, co oznacza zwykle niższe koszty eksploatacji.

Funkcjonalne meble

Hitem, który podbija targi wnętrzarskie w ostatnim czasie są nowoczesne meble biurowe. Na czym polega ich innowacyjność? Przykładem mogą być biurka, które umożliwiają pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Jest to odpowiedź na trendy w architekturze wnętrz, które mają zapewnić pracownikom możliwie najlepsze warunki do pracy. Dzięki temu można dowolnie zmieniać wysokość biurka i część pracy wykonać siedząc w fotelu lub stojąc przy ergonomicznym biurku.

Pomieszczenia z myślą o pracownikach

Większość dużych firm i korporacji z myślą o swoich pracownikach urządza specjalne pomieszczenia, w których mogą się odstresować i nabrać siły do dalszej pracy. Jednak nie mają one nic wspólnego z tradycyjnymi pokojami socjalnymi. Obecnie mamy do czynienia raczej z pokojami gier, strefą ciszy, przestrzenią do rozmów czy nawet kafejek. Wszystko zależy od tego, w jakiej branży funkcjonuje dana firma i jakie potrzeby mają sami pracownicy.